A baglyot formázó Ulo az év egyik legeredetibb és legcukibb ötlete.

Hamarosan itt az év vége, így nagy biztonsággal kijelenthetjük, hogy megszületett az év legcukibb fejlesztése. A Kickstarteren feltűnt Ulo miatt már csak azért is hálásak lehetünk, mert egy cikkben kétszer leírhattuk a „cuki” szót (most már háromszor), de ennél is sokkal fontosabb, hogy a francia projekt képes életet lehelni egy végtelenül unalmas, de annál hasznosabb termék kategóriába.

Az életre keltett kamera

Az ötlet az otthoni biztonsági kamera tamagocsival (vagy nevezhetjük virtuális háziállatnak is) való keresztezésén alapul, ami elsülhetett volna rosszul is, de a fejlesztő csapat jó állatot választott. Ulo egy bagoly, amely folyamatosan figyeli a lakásunkat, de eközben képes az adott helyzetet, vagy a saját állapotát különböző arckifejezésekkel kísérni.

Ehhez az okosóráknál is alkalmazott, kerek, 1,22 colos LCD kijelzőket használ. Ezek a „szemek” külön funkcióval nem rendelkeznek, plusz, konkrét információt nem továbbítanak, viszont követik a mozgásunkat, jelzik, ha merülőben van az akku, kacsint, ha fotót készítünk a kamerájával, azaz mindent elkövet, hogy élőlénynek tűnjön, így még jobban erősítse a házi kedvenc illúziót.

Ha eltekintünk Ulo plusz személyiségétől, akkor egy szokásos felszereltségű biztonsági kameráról beszélhetünk. A felső részen egy kapacitív gomb segíti az Ulóval való interakciókat, középen, a „csőr” alatt található egy mikrofon, a mozgásérzékelő szenzor, illetve a 720p felbontású kamera. A funkciók kihasználásához folyamatos netkapcsolatra van szükség, amit egy WiFi modul biztosít, az energiát egy USB-vel újratölthető akku biztosítja, a rögzítés pedig az alul elhelyezett mágnessel oldható meg.

A fejlesztők szerint úgynevezett Alert (vagyis folyamatos készenlétben) módban egy hetet bír ki Ulo töltés nélkül, normál üzemmódban azonban két hét is eltelhet két töltés közben. Míg nem vagyunk otthon, a kamera által készített felvételek, videók egy dedikált, titkosított weboldalon tekinthetők meg, de az otthoni helyzet ellenőrzésére készül mobilos (iOS, Android) alkalmazás is. Ez utóbbi nem csak erre, hanem Ulo szemének (szín, forma, stb.) testreszabására is használható.

A végtelenségig variálható

A termékben rejlő igazi vonzerő sokkal inkább a megszemélyesítésben, illetve abban rejlik, hogy Ulo arckifejezései a jövőben szinte végtelen verzióban módosítható lesznek. A rendszer támogatja az IFTTT protokollt, így magas pollen koncentráció esetén piros szemet kaphat, születésnapokon pedig boldog tekintettel várhatja a család tagjait. A kamera által készített képek automatikusan tárolódhatnak egy Dropbox fiókban is, de a kompatibilitás garantált a Philips Hue, illetve egyéb okosotthon rendszerekkel is.

Az Ulo projekt kifejezetten jól áll, hiszen 32 nappal a lejárat előtt 240 ezer euró megvan a becélzott 199 ezerből. Amennyiben a kampányt támogatók összehoznak 299 ezer eurót, úgy lesz 1080p kamerával, beépített hangszóróval ellátott verzió, ha pedig ezt megfejelik még 100 ezerrel, akkor elkészül a kültéri, vízálló Ulo (a mostani ugyanis csak beltérben használható). A legolcsóbb csomag 149 euróba kerül, az első szállítmányok 2016 novemberében várhatók.

Piaci hírek

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.