A pénzt az EXIM Növekedési Alapból a GB & Partners Kockázati Tőkealap-kezelő biztosítja több lépcsőben.

Komoly tőkebefektetést kapott az elismert IT-biztonsági szakember, Frész Ferenc és társai által 2013-ban alapított Cyber Services Zrt. A GB & Partners Kockázati Tőkealap-kezelő több lépcsőben 600 millió forint tőkével száll be a vállalatba. Ehhez a forrásokat az EXIM Növekedési Alap biztosítja.

A megállapodás szerint a Tőkelap-kezelő jelentős kisebbségi tulajdonhányadot szerez a vállalatban, de annak menedzsmentjét változatlanul hagyja. A vezérigazgatói posztot továbbra is Frész Ferenc alapító-tulajdonos tölti be, és továbbra is ő felel a vállalat stratégiai irányításért. Mádi-Nátor Anett operatív igazgató a nemzetközi kapcsolatokért, Virág Csaba az oktatási üzletágért felel, Nagymajtényi Gábor, a vállalat negyedik alapítója pedig új technológiák, védelmi megoldások kutatásában, üzletfejlesztésében támogatja a menedzsmentet.

A GB & Partners az IT-biztonsági piacban lévő nagy növekedési potenciál miatt látott fantáziát a befektetésben. Iparági várakozások szerint ugyanis a vállalatok a megnövekedett támadási faktorok miatt egyre többet költenek biztonságra, így a szektor értéke 2022-re meg fogja haladni a 230 milliárd dollárt.

Négy év sikere

Bár a Cyber Services Zrt. kiberbiztonsági szolgáltatót csak négy éve alapították, az alapítók kezében sok évnyi szakmai tapasztalat gyűlt össze. Közülük a legismertebb kétségtelenül a cég vezérigazgatója, Frész Ferenc. Frész több mint hat évig irányította a Kürt Zrt. Biztonsági Intelligencia Központját, emellett nagy szerepe volt a hazai etikushacker-képzés elindításában is. 2011-től négy évig a Nemzeti Biztonsági Felügyeletnél dolgozott, ahol feladata volt többek között a proaktív nemzeti kibervédelmi képességek fejlesztése, az incidensek vizsgálata, valamint kibervédelmi módszertanok, politikák és cselekvési tervek kidolgozása és végrehajtása.

A szakember a szélesebb közvélemény előtt 2015-ben, egy az ITBN konferencián tartott előadása kapcsán lett ismert. Az Index beszámolója szerint Frész aggasztó képet festett Magyarország kibervédelmi helyzetéről.

Bár már 2013-ban megalapította a Cyber Services Zrt.-t, amely elsősorban kritikus infrastruktúrát üzemeltető vállalatok (atomerőmű, vízügy, gyógyszeripar, közlekedés stb.) és pénzügyi cégek részére nyújt kibervédelmi szolgáltatásokat, a cég jelen formájában 2015. óta működik, és azóta folyamatosan növekszik. Mindazonáltal bevételei egyelőre szerénynek mondhatók, 2015-ben 36 millió forint nettó árbevétellel, tavaly pedig a Nemzeti Cégtár adatai szerint 55 millió forinttal zárta az évet.

A friss forrásokat a vállalat a szolgáltatási portfólió és a szakértői csapatának bővítésére – rövid időn belül a dolgozók létszámának megduplázása a terv –, valamint az üzleti célcsoport szélesítésére kívánják fordítani. A befektetésről kiadott közlemény szerint a fejlesztések célja, hogy a legfejlettebb kiberbiztonsági szolgáltatásaik ne csak a legnagyobb vállalatok és intézmények, hanem az egyre jobban digitalizálódó kisebb cégek is elérhessék.

Biztonság

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.